NOVA 068A kompressor
I lager
NOVA 068A är en 4 kW kompressor med 100 l tank. Tryckflöde på 430 l/min vid 8 bar är tillräckligt för tryckluftsverktyg och verkstadsbruk. En pålitlig, lättanvänd och säker lösning för yrkesbruk.
  • −20%
NOVA 068 kompressor
search
  • NOVA 068 kompressor
KOMP068A
Alltid konkurrenskraftiga priser
Snabb leverans
Pålitlig garanti
NOVA
moms 0%
Få prisbevakning
Kvantitet
I lager
Beskrivning
NOVA 068A är en 4 kW-kompressor som erbjuder pålitlig tryckluft för dagliga arbetsuppgifter. Den 100-liters tanken och det jämna luftflödet räcker till mångsidig användning i verkstäder, garage samt med tryckluftsverktyg. Luftflödet vid 8 bar är 430 l/min, vilket garanterar ett effektivt och kontinuerligt luftflöde även vid tyngre arbeten.
Den säkra och lättanvända konstruktionen med säkerhetsventiler och värmerelä säkerställer trygg användning. NOVA 068A är ett säkert val när prestanda och hållbarhet krävs för professionellt bruk.
Huvudegenskaper
  • Motoreffekt: 4 kW, 380 V
  • Tankvolym: 100 l
  • Luftflöde: 500 l/min vid 5 bar, 460 l/min vid 7 bar, 430 l/min vid 8 bar
  • Sugeffekt: 600 l/min
  • Maximalt tryck: 8 bar
Datablad
Spänning (V)
380
Nominell effekt (W)
4000
Motor (rpm)
2850
Tank volym (L)
100
Tryckflöde (l/min)
5 bar 500 l/min, 7 bar 460 l/min, 8 bar 430 l/min
Sug flöde (l/min)
600
Tryck (bar)
8
Ljudnivå dB(A)
84
Bredd (mm)
480
Längd (mm)
Höjd (mm)
880
Vikt (kg)
105
Garanti
1 år
Visa alla
Du kanske också gillar
NOVA-068A drivrem B-1600Li
NOVA-068A / 098A kompressor filter
NOVA 068A / 098A kompressorns tryckströmbrytare
Elmotor till NOVA 068A kompressoren 4000W/380V