NOVA 068A kompressori
Toimitusaika Suomessa 1-2 työpäivää
NOVA 068A on 4 kW kompressori 100 l säiliöllä. Painetuotto 430 l/min @ 8 bar riittää ilmatyökaluille ja paja‑käyttöön. Luotettava, helppokäyttöinen ja turvallinen ratkaisu ammattilaisille.
  • −20%
NOVA 068 kompressori
search
  • NOVA 068 kompressori
KOMP068A
Aina halvat hinnat
Nopea toimitus
Luotettava takuu
NOVA
alv0
Leasingrahoitus yrityksille
Leasing-vuokralla koneet edullisella kk-maksulla käyttöösi.
Katso kk-maksu
Valitse yritysmuoto
Haetaan laskelmaa...
Valitse leasing-aika (kuukausia)
  • {{period.Period}}
Leasing-aika: {{ calculation.period }} kuukautta ...
Näin teet hakemuksen:
  1. Lisää tuotteet ostoskoriin
  2. Tilaa tuotteet
  3. Valitse maksutavaksi Grenkeleasing
Aseta hintavahti
Määrä
Kuvaus
NOVA 068A on 4 kW kompressori, joka tarjoaa luotettavan paineilman päivittäisiin työtehtäviin. 100 litran säiliö ja tasainen ilmantuotto riittävät monipuoliseen käyttöön korjaamoissa, pajoissa sekä ilmatyökalujen kanssa. Painetuotto 8 barilla on 430 l/min, mikä takaa tehokkaan ja jatkuvan ilmavirtauksen myös raskaammissa töissä.
Turvallinen ja helppokäyttöinen rakenne varoventtiileillä ja lämpöreleellä varmistaa turvallisen käytön. NOVA 068A on varma valinta, kun tarvitaan suorituskykyä ja kestävyyttä ammattilaiskäyttöön.
Pääominaisuudet
  • Moottoriteho: 4 kW, 380 V
  • Säiliön tilavuus: 100 l
  • Painetuotto: 500 l/min @ 5 bar, 460 l/min @ 7 bar, 430 l/min @ 8 bar
  • Imutuotto: 600 l/min
  • Maks. paine: 8 bar
Lisätiedot
Jännite (V)
380
Moottorin teho (W)
4000
Moottori (rpm)
2850
Säiliön tilavuus (l)
100
Painetuotto (l/min)
5 bar 500 l/min, 7 bar 460 l/min, 8 bar 430 l/min
imutuotto (l/min)
600
Paine (bar)
8
Melutaso dB(A)
84
Leveys (mm)
480
Pituus (mm)
Korkeus (mm)
880
Paino (kg)
105
Takuu
1 vuosi
Näytä kaikki
Lisätarvikkeet
NOVA-068A kompressorin vetohihna B-1600Li
NOVA-068A / 098A kompressorin suodatin
NOVA-068A / 098A kompressorin painekytkin
068A Kompressorin moottori 4000W/380V