AA-650ZOOM BT analysaattori värinäytöllä.
Aina halvat hinnat
Nopea toimitus
Luotettava takuu
Leasing-vuokralla koneet edullisella kk-maksulla käyttöösi.
Valitse yritysmuoto
Haetaan laskelmaa...
Näin teet hakemuksen:
Monipuolinen antennianalysaattori HF/VHF/UHF-taajusalueille. 1- 650 MHz
Frequency range: 0.1 to 650 MHz
Frequency entry: 1 kHz resolution
Measurement for 25, 50, 75, 100, 150, 200, 300, 450 and 600-Ohms systems
SWR measurement range: 1 to 100 in numerical modes, 1 to 10 in chart modes
R and X range: 0…2000, -2000…2000
Optional open-short-load calibration in SWR, R, X, or Smith/polar chart graph modes.
RF output:
– Connector type: N
– Output signal shape: square, 0.1 to 200 MHz. For higher frequencies, harmonics of the main signal are used.
– Output power: -10 dBm (at 50 Ohm load)
Power:
– Three 1.2V, 1800…3000 mAh, Ni-MH batteries, type AA
Interface:
– 320×240 color TFT display
– 6×3 keys on the water-proof keypad
– Multilingual menus and help screens (English – Spanish – Japanese)
– USB connection to a personal computer
– Bluetooth v. 4.2 (Single-mode, Class B)
Dimensions: 23x10x5.5 cm (9x4x2”)
Operating temperature: 0…40 °C (32…104 °F)