Etsi tuotteita

 
 


  06 - 4333888
  06 - 4331049
 
varasto@koneita.com

  Janne Lillvis
  050 - 4052031
 
janne.lillvis@koneita.com

  Sami Kulju
  050 - 3266063
 
sami.kulju@koneita.com

  Jukka Valkama
  040 - 7720759
  jukka.valkama@koneita.com

  Toimitusjohtaja:
  Tuomas Tukeva
  040 - 4555302
 
tuomas.tukeva@koneita.com

  Huolto (työstökoneet)
  huolto@koneita.com
  040 - 0476692


  Radiolaitemyynti:
 
  Jyrki Nieminen
  040 - 8273811
 
jyrki.nieminen@koneita.com
Tilaa uutiskirje!
Tilaa katalogi tästä

Nova CJ-350  - Minisorvi

 
Etusivu  >   Metallisorvit  >  Nova CJ-350 metallisorvi

Kärkiväli
Maks. halk. kappaleelle
Karan läpivienti
Moottori
Vaihteisto


Terävarren maks. vahvuus
Takapylkkä
Takapylkän liike
Kelkan poikittaisliike
Kelkan sivuttaisliike

Automaatti pitkittäissyöttö
Pitkittäissyötön nopeus
Kierteistysalue:
metrinen
Tuumainen

Mitat
Paino

         

Mukana tulee

Kolmileukaistukka
Kääntöleuat
Keskiökärki  (kiinteä)
Hammaspyöräsarja kierteistykseen
NOVA CJ-350 - PIKKUTARKAN UNELMASORVI

350 mm kärkivälillä oleva pikkusorvi, jolla teet sorvauksia alle 0,01 mm tarkkuudella! Isot ja pienet työstöt mahdollistaa 350 watin hiljainen ja välillä 0-2500 rpm portaattomasti säädettävä tehokas moottori, jonka kierroslukuja voit ihailla digitaaliselta näytöltä. Runko on uskomattoman vahva ja värinätön!

Eriomainen sorvi esim. Pienoismallien rakentajille, hienomekaanikoille jne.
Soveltuu mainiosti myös isompaankin sorvaukseen.



Nopeat toimitukset kaikkialle Suomeen

metallisorvi lisävarusteet
Katso lisäkuvat
Pikavaihtojärjestelmä terille

95,00 €
 
pikavaihtojarjestelma CJ-350
1190 € sis. ALV

350 mm
180 mm
20 mm (MK3)
350 W / 230 V
Portaaton 100 - 3000 rpm
rpm diginäytöllä

8 mm
MK2
50 mm
65 mm
55 mm


0,1 - 0,20 mm/r

0,4 - 2 mm  (10kpl)
12 - 52" T.P.I (18 kpl)

n. 740 x 390 x 370 mm
45 kg





80 mm



Tekniset tiedot                                          Nova CJ-350 sorvi