Etsi tuotteita

 
 


  06 - 4333888
  06 - 4331049
 
varasto@koneita.com

  Janne Lillvis
  050 - 4052031
 
janne.lillvis@koneita.com

  Sami Kulju
  050 - 3266063
 
sami.kulju@koneita.com

  Jukka Valkama
  040 - 7720759
  jukka.valkama@koneita.com

  Toimitusjohtaja:
  Tuomas Tukeva
  040 - 4555302
 
tuomas.tukeva@koneita.com

  Huolto (työstökoneet)
  huolto@koneita.com
  040 - 0476692


  Radiolaitemyynti:
 
  Jyrki Nieminen
  040 - 8273811
 
jyrki.nieminen@koneita.com
Tilaa uutiskirje!
Tilaa katalogi tästä

Nova CJ-300  - Minisorvi

 
Etusivu  >   Metallisorvit  >  Nova CJ-300 metallisorvi
Uutuusmalli pienen mutta laadukkaan sorvin tarvitsijalle. NOVA CJ-300 on unelma sorvi pienten kappaleiden sorvaukseen. Kattavasti varusteltu, 300mm kärkivälillä varustettu työkaveri.

Pippurinen 600W moottori, portaattomalla pyörimisnopeuden säädöllä helpottaa eri materiaalien sorvausta. Puslat, holkit, tapit, kierteet, oikaisut, poraukset yms hoituu tällä käden käänteessä. Helppokäyttöinen malli myös uudelle harrastajalle. Kierrosluvun digitaalinen näyttö. 300mm kärkiväli ja 180mm maksimihalkaisija johteilla. 100mm pakka. Karkaistut ja hiotut johteet.

Vakiokattauksessa meillä:

3- leukaistukka (100mm), kääntöleuat, neliteränpidin, 2kpl keskiökärkiä (kiinteät), vaihtorattaat, karasuojus, öljykaukalo, sekä perustyökaluja.

Eriomainen sorvi esim. Pienoismallien rakentajille, hienomekaanikoille jne.
Soveltuu mainiosti myös isompaankin sorvaukseen.



Nopeat toimitukset kaikkialle Suomeen
metallisorvi lisävarusteet
Katso lisäkuvat
 
1350 € sis. ALV


Kärkiväli
Maks. halk. kappaleelle
Max halkaisija kelkan päällä
Karan läpivienti
Moottori
Vaihteisto


Terävarren maks. vahvuus
Takapylkkä
Takapylkän liike
Kelkan poikittaisliike
Kelkan sivuttaisliike

Automaatti pitkittäissyöttö
Pitkittäissyötön nopeus
Kierteistysalue:
metrinen
Tuumainen

Mitat
Paino

         

Mukana tulee

Kolmileukaistukka
Kääntöleuat
Keskiökärki MK3 ja MK2  (kiinteä)
Hammaspyöräsarja kierteistykseen

300 mm
180 mm
110 mm
21 mm(MK3)
600 W / 230 V
Portaaton 0 - 2500 rpm
rpm diginäytöllä

10 mm
MK2
60 mm
75 mm
55 mm


0,1 - 0,20 mm/r

0,5 - 3 mm  (10kpl)
8 - 44" T.P.I (8 kpl)

n. 740 x 390 x 370 mm
60 kg





100 mm


Tekniset tiedot                                          Nova CJ-300 sorvi