Etsi tuotteita

 
 


  06 - 4333888
  06 - 4331049
 
varasto@koneita.com

  Janne Lillvis
  050 - 4052031
 
janne.lillvis@koneita.com

  Sami Kulju
  050 - 3266063
 
sami.kulju@koneita.com

  Jukka Valkama
  040 - 7720759
  jukka.valkama@koneita.com

  Toimitusjohtaja:
  Tuomas Tukeva
  040 - 4555302
 
tuomas.tukeva@koneita.com

  Huolto (työstökoneet)
  huolto@koneita.com
  040 - 0476692


  Radiolaitemyynti:
 
  Jyrki Nieminen
  040 - 8273811
 
jyrki.nieminen@koneita.com
Tilaa
uutiskirje!
Tilaa
katalogi!

Nova MCF-1000 - Puusorvi

 
Etusivu  >  Puusorvit  >  Nova MCF-1000 - Puusorvi

Kärkiväli
Maks. Halk. kappaleelle
Moottori
Pakan kiinnitys
Vaihteisto
Paino

Mukana tulee
Vetokärki, tasokiinnityslevy 150 mm ja laakeroitu keskiökärki (MK2), sekä kopiontilaite.

Lisävarusteet
Sorvauspakka
6 osainen talttasetti



1000 mm
350 mm
750 W / 230 V / 380 V
M33x3,5
500 - 2000 rpm
77 kg







159 €
135 €


Tekniset tiedot                            Puusorvi MCF-1000                       
 
 
Tässä todellinen sorvaajan unelmakone. Tukeva rakenne. Tehokas ja varmatoiminen. Tukeva jalusta vakiona mukana. Nopeuden säätö 500-2000 rpm. Tehokas 750 W:n moottori. Kärkiväli 1000 mm. Maksimi pyörivän kappaleen paksuus rungon yläpuolella on 350 mm. 300 mm valurautainen työkalualusta. Hintaluokkansa ylivoimainen sorvi.
Vakiona kopiontilaite!
590 € sis. ALV
Katso lisäkuvat
 
Huippuluokan puusorvi, samassa kopiontilaite vakiona!
 
HSS-teräksestä valmistettu 6 työkalun talttasetti. Tulee tyylikkäässä säilytyslaatikossa (mitat: 60 x 30 x 7 cm). Jos teet puusorvausta, tässä työkalusarja, joka on tehty kovaan käyttöön ja kestämään vuosien sorvausta.
                                                                                                                                                             Lisäkuvia ->
6 osainen talttasetti (HSS-terästä)
135,00 €
Sorvauspakka 4" / 100mm M33X3,5mm, vaihtoleuoilla

115,00€
Sorvauspakka 4" / 100mm M33X3,5mm

84,00€
Sorvauspakka 125mm (M33x3,5mmkierre)
159,00 ?