Etsi tuotteita

 
 


  06 - 4333888
  06 - 4331049
 
varasto@koneita.com

  Janne Lillvis
  050 - 4052031
 
janne.lillvis@koneita.com

  Sami Kulju
  050 - 3266063
 
sami.kulju@koneita.com

  Jukka Valkama
  040 - 7720759
  jukka.valkama@koneita.com

  Toimitusjohtaja:
  Tuomas Tukeva
  040 - 4555302
 
tuomas.tukeva@koneita.com

  Huolto (työstökoneet)
  huolto@koneita.com
  040 - 0476692


  Radiolaitemyynti:
 
  Jyrki Nieminen
  040 - 8273811
 
jyrki.nieminen@koneita.com
Tilaa
uutiskirje!
Tilaa
katalogi!
 
Kun tarvitset tehokasta purunpoistoa useammalle koneelle, tarjoamme Nova 3800  mallia. Huipputehokas 3,7 kW:n  / 380 V:n kolmivaihemoottori takaa huippuimun kaikissa olosuhteissa. Sisäänmeno on 100 mm ja 4 kpl 100 mm:n liitäntöjä. Tämä malli on tarkoitettu  puutyöpajoille, joilla on useita koneita käytössä. Teho riittää myös
samanaikaisessa käytössä. 3 kpl purusäkkejä. Helppo ja nopea vaihto. Voidaan käyttää myös yleisjätesäkkejä tai meiltä saatavia erikoispurusäkkejä. Ammattilaisille tarkoitettu huippulaadukas imuri. Markkinoiden ykkösimuri.

Nova 3800 - Puruimuri

 
Tekniset tiedot                            Nova 3800 puruimuri
Moottori                                          3,7 kW / 380 V
Imuteho                                          76 m3 / min
Imurin siipien halkaisija                  305 mm
Sisäänotto                                      4 x 100 mm
Pakkauksen koko                           1160 x 665 x 840 mm
Paino                                              125 / 175 kg

Lisävarusteet
Puruimuriletku 10m (100 mm)       175 €
Puruimuriletku 5m (100 mm)         95 €
Y-haaroitus                                     12,50 €
Supistinliitosputki 100 - 50 mm      19 €
Muovinen purupussi                       4,50 €

Huom. 3-vaihepistoke ei sisälly pakettiin
Etusivu  >   Puruimurit  >   Nova 3800


890 € sis. ALV
Tarjoushinta 590 € sis. ALV
UUTUUS AMMATTILAISILLE!