Etsi tuotteita

 
 


  06 - 4333888
  06 - 4331049
 
varasto@koneita.com

  Janne Lillvis
  050 - 4052031
 
janne.lillvis@koneita.com

  Sami Kulju
  050 - 3266063
 
sami.kulju@koneita.com

  Jukka Valkama
  040 - 7720759
  jukka.valkama@koneita.com

  Toimitusjohtaja:
  Tuomas Tukeva
  040 - 4555302
 
tuomas.tukeva@koneita.com

  Huolto (työstökoneet)
  huolto@koneita.com
  040 - 0476692


  Radiolaitemyynti:
 
  Jyrki Nieminen
  040 - 8273811
 
jyrki.nieminen@koneita.com
Tilaa uutiskirje!
Tilaa katalogi tästä
Ammattilaismalli kovaan käyttöön. Järein mallimme. Höyläysleveys: 508 mm (20”), höylättävän puun maksimi vahvuus on 204 mm. Tehokas 2,2 kW:n moottori. Kutteri pyörii 5000 rpm. 4 terää kutterissa. 80 mm kutteri. Pöydän koko: 1460 x 510 mm.  Höyläkoneen paino: 410kg. 
Erittäin tarkka säätö. Värinätön käynti.Tukeva rakenne. Kaksi nopeutta: 4,8 m/min. & 6,9 m/min. 

Tässä työpajaan huippulaatuinen tasohöylä. Kokoluokkansahinnaltaan edullisin malli suoratuontimme ansiosta vertaa mihin tahansa saman kokoluokan malleihin markkinoilla!
          

Nova MB-105  - 20'' Tasohöylä


Tarjoushinta 2490 € sis. ALV
 
 
MB-105 tasohöylä
2,2 kW / 380 V
510 x 654 mm (rullien kanssa 1460mm)
508 mm / 20"
204 mm
6mm



4,8 ja 6,9 m/min
80 mm
5000 rpm
4
100 mm

980 x 1460 x 985 mm
410 kg

Tekniset tiedot
Moottori
Pöydän mitat
Höyläyslevey
Maksimi korkeus
Maksimi höyläys syvyys



Itse vetävä - Kaksi nopeutta
Kutterin halkaisija
Kutterin nopeus
Terien määrä
Puruimuri liitäntä

Mitat
Paino
Katso lisäkuvat