Etsi tuotteita

 
 


  06 - 4333888
  06 - 4331049
 
varasto@koneita.com

  Janne Lillvis
  050 - 4052031
 
janne.lillvis@koneita.com

  Sami Kulju
  050 - 3266063
 
sami.kulju@koneita.com

  Jukka Valkama
  040 - 7720759
  jukka.valkama@koneita.com

  Toimitusjohtaja:
  Tuomas Tukeva
  040 - 4555302
 
tuomas.tukeva@koneita.com

  Huolto (työstökoneet)
  huolto@koneita.com
  040 - 0476692


  Radiolaitemyynti:
 
  Jyrki Nieminen
  040 - 8273811
 
jyrki.nieminen@koneita.com
 
MB-1933 tasohöylä on MB-1931 mallin isoveli.
Enemmän tehoa ja höyläys kapasiteettia.
Soveltuu hyvin rakennustyömaa käyttöön
Helposti liikuteltava.Tämä on kotinikkarin tai keikkamiehen unelmakone! Tilaa omasi nyt! CE-hyväksytty malli.
Nova 1933 on itse vetävä malli (kaksi nopeutta 4 ja 6 m/min) Höylässä digimitta ja höyläys korkeuden lukitus.
Toimintavarma ja luotettava. Nopea ja helppo käyttää. Höylää kaikki vahvuudet 4  ja 150 mm:n väliltä. Maksimi  leveys on 330 mm. Paino on vain 40 kg. Erittäin korkealaatuinen tasohöylä, joka on käytännössä osoittatunut
erittäin vahvaksi koneeksi.
Kaksi leikkuuterää - HSS terästä
kantokahvat - Helppo siirtää paikasta toiseen.

Nova MB-1933 - Tasohöylä

Tarjoushinta 575 € sis. ALV
 
Katso lisäkuvat
Tekniset tiedot
Moottori
Terä nopeus
Höyläyslevey
Maksimi korkeus
Maksimi höyläys

Itse vetävä
Terien määrä
Puruimurin liitäntä

Mitat

Paino

MB-1933 tasohöylä
1,8 kW / 230 V
8000 rpm
330 mm
4-150 mm
3 mm

4 tai 6 m/min
2
65 mm

590 x 750 (250 pöydät ylhäällä ) x 1100 (500 ilman jalustaa ) mm
40 kg