Etsi tuotteita

 
 


  06 - 4333888
  06 - 4331049
 
varasto@koneita.com

  Janne Lillvis
  050 - 4052031
 
janne.lillvis@koneita.com

  Sami Kulju
  050 - 3266063
 
sami.kulju@koneita.com

  Jukka Valkama
  040 - 7720759
  jukka.valkama@koneita.com

  Toimitusjohtaja:
  Tuomas Tukeva
  040 - 4555302
 
tuomas.tukeva@koneita.com

  Huolto (työstökoneet)
  huolto@koneita.com
  040 - 0476692


  Radiolaitemyynti:
 
  Jyrki Nieminen
  040 - 8273811
 
jyrki.nieminen@koneita.com
Tilaa uutiskirje!
Tilaa katalogi tästä
Ainutlaatuinen uutuusmalli nyt myynnissä. Nova MB-204 höylää samaniakaisesti molemmat puolet. Varustettu  kahdella erillisellä moottorilla! Tässä ammattilaisille työtä nopeuttava huippuluokan tasohöylä erittäin kilpailukykyiseen hintaan. Ylämoottorin teho on 2,2 kW ja alamoottorin teho on 1,5 kW. Molemmat toimivat kolmivaihe moottoreilla 380 V. Maksimi höyläysleveys on 406 mm (16"). Erittäin  vahva ja värinätön runko.
Varustettu kahdella puruimu liittimellä. Valettu isokokoinen pöytä. 
Koko 423 x 1290 mm.
Tarkka säätö syötölle.
Uusinta tekniikkaa. Ammattipuusepille valmistettu Työtä helpottava ja nopeuttava kone.


          

Nova MB-204  - Kaksois Tasohöylä

 
 
Tekniset tiedot
Höyläyslevey
Kappaleen maksimi korkeus
Maksimi höyläys yläterillä
Maksimi höyläys alaterillä

Ylämoottori
Alamoottori
Itse vetävä - Kaksi nopeutta
Kutterin halkaisija
Terien määrä
Purunimu leveys

Pöydän mitat
Paino


MB-204 kaksois tasohöylä
406 mm / 16"
150 mm
3 mm (koko leveydellä)
2 mm (koko leveydellä)

2,2 kW / 380 V / 5000 rpm
1,5 kW / 380 V / 5000 rpm
4,9 m/min  ja  7,6 m/min
73 mm
3
100 mm

423 x 1290 mm
324 kg

Katso lisäkuvat

Huom. 3-vaihepistoke ei sisälly pakettiin
Tarjoushinta 2390 € sis. ALV