Etsi tuotteita

 
 


  06 - 4333888
  06 - 4331049
 
varasto@koneita.com

  Janne Lillvis
  050 - 4052031
 
janne.lillvis@koneita.com

  Sami Kulju
  050 - 3266063
 
sami.kulju@koneita.com

  Jukka Valkama
  040 - 7720759
  jukka.valkama@koneita.com

  Toimitusjohtaja:
  Tuomas Tukeva
  040 - 4555302
 
tuomas.tukeva@koneita.com

  Huolto (työstökoneet)
  huolto@koneita.com
  040 - 0476692


  Radiolaitemyynti:
 
  Jyrki Nieminen
  040 - 8273811
 
jyrki.nieminen@koneita.com

Nova TY 5001 - Hydraulipuristin

 
Etusivu  >  Hydrauliset puristimet >  Nova TY 5001 - Hydraulipuristin

Puristusteho
Männän liike
Männän nopeus
Männän nopeus ilma-avusteisena
Männän halkaisija
Työstötilan korkeus
Työstötilan leveys
Paino
Koko


50 t
175 mm
0,3mm/isku
8mm/10s
58 mm
0 - 890 mm
650 mm
243 kg
1300 x 800 x 1660 mm (PxLxK)

Tekniset tiedot                            Hydraulinen puristin TY5001                     
 
 
1 290 € sis. ALV
Huippulaadukas puristin kovaan käyttöön.
Pneumaattinen. Yhdistät kompressorin ilmaletkun ja käsipumppaus jää pois.
Kätevä käyttää. Hyvin toteutettu pöydän säätö.
Teho: 50 t  Paineilmakäyttöinen
Rajun luokan puristin kovaan ammattikäyttöön. Erittäin vahva ja tukeva rakenne.
Iso ja selkeä painemittari.
Ihanteellinen puristin pneumaattisen toiminnon ansiosta kaikenlaisille korjaamoille, oppilaitosten käyttöön jne

Metallimiehen välttämätön ja väsymätön työkaveri
TY 5001 hydraulinen puristin
Katso lisäkuvat
Klikkaamalla kuvaa,
näet sen suurennettuna