Etsi tuotteita

 
 


  06 - 4333888
  06 - 4331049
 
varasto@koneita.com

  Janne Lillvis
  050 - 4052031
 
janne.lillvis@koneita.com

  Sami Kulju
  050 - 3266063
 
sami.kulju@koneita.com

  Jukka Valkama
  040 - 7720759
  jukka.valkama@koneita.com

  Toimitusjohtaja:
  Tuomas Tukeva
  040 - 4555302
 
tuomas.tukeva@koneita.com

  Huolto (työstökoneet)
  huolto@koneita.com
  040 - 0476692


  Radiolaitemyynti:
 
  Jyrki Nieminen
  040 - 8273811
 
jyrki.nieminen@koneita.com

Nova X-45V  - Jyrsinkone taajuusmuuntajalla

 
Etusivu  >   Jyrsinkoneet >  Nova X-45V Jyrsinkone taajuusmuuntajalla

Moottori
Nopeudet

Karan kartio
Karanliike
Jyrsinpään kallistus
Maksimi etäisyys karasta pöytään

Porauskapasiteetti teräkselle / raudalle
Jyrsintäkapasiteetti teräkselle / raudalle
Suunnanvaihto

T-urat
Työpöydän koko
Pöydän liike
Mitat ilman jalustaa
Paino



         
Mukana tulee


Poraistukka
Otsajyrsinkiinnike (MK4)
2kpl sovitinholkki MK4 > MK3, MK3 >MK2
T-ura kiinnitysruuvit
Kiila-avain
Öljykannu
Lenkkiavaimia

Huom. 3-vaihepistoke ei sisälly pakettiin

1,5 kW / 380 V / 2400 rpm
12 nopeutta  (75 - 2500 rpm)

MK4
120 mm
90°
420 mm

32 mm / 45 mm
32 mm / 80 mm


14 / 22 mm
800 x 240 mm
560 x 230 mm
850 x 760 x 1150 mm
350 kg














Lisävarusteet
Katso lisäkuvat
Tekniset tiedot                                          Nova X-45V metallijyrsinkone
3 750 € sis. ALV
 
Klikkaamalla kuvaa, näet sen suurennettuna
 
Ristisyöttöpöydänmoottori 465€
NOVA X45V TAAJUUSMUUNTIMELLA sekä karan automaattisyötöllä, 3-akselisella digitaalimittalaitteistolla ja lohenpyrstörungolla, eli pystyputken sijaan runko on neliskulmainen. 45/32 mm (rauta/teräs) porauskapasiteetilla ja 80/32 mm jyrsintäkapasiteetilla olevassa sekä hammaspyörävedolla toteutetussa jyrsimessä on 1,5 kW moottori, ”Micro-feed”-syöttö ja hiljainen käyntiääni. Monipuollisen ja
laadukkaan porauksen/jyrsinnän kulmissa takaa suunnanvaihto ja 90° molempiin suuntiin kallistettava jyrsinpää. Pöydän pitkittäisliikkeen maksimimitta on 560 mm ja sivuttaisliikkeen 230 mm.
Jyrsimessä tukeva kaappijalusta ja öljypohja vakiovarusteena.

Mukana tulee: poraistukka, porakara, otsajyrsinkiinnike MK4, sovitinholkki MK4->MK3, T-urakiinnitysruuvit, kiila-avain, öljykannu, avaimia. Nopeusalue: 75 - 2500 rpm