Etsi tuotteita

 
 


  06 - 4333888
  06 - 4331049
 
varasto@koneita.com

  Janne Lillvis
  050 - 4052031
 
janne.lillvis@koneita.com

  Sami Kulju
  050 - 3266063
 
sami.kulju@koneita.com

  Jukka Valkama
  040 - 7720759
  jukka.valkama@koneita.com

  Toimitusjohtaja:
  Tuomas Tukeva
  040 - 4555302
 
tuomas.tukeva@koneita.com

  Huolto (työstökoneet)
  huolto@koneita.com
  040 - 0476692


  Radiolaitemyynti:
 
  Jyrki Nieminen
  040 - 8273811
 
jyrki.nieminen@koneita.com
Tilaa
uutiskirje!
Tilaa
katalogi!

Nova MC-450VD - Mini-puusorvi

 
Etusivu  >  Puusorvit  >  Nova MC-450VD - Minipuusorvi

Kärkiväli
Maks. Halk. kappaleelle
Moottori
Vaihteisto
Pakan kiinnitys
Paino

Mukana tulee
Vetokärki
Tasokiinnityslevy 80mm
Laakeroitu keskiökärki MK2

Lisävarusteet
Jatkojohteet
6 osainen talttasetti
Sorvauspakka M33x3,5mm

450 mm
300 mm
370 W / 230 V
Portaaton 650 - 3800 rpm
M33 x 3,5 mm
30 kg







89 €
135 €
135 €
Tekniset tiedot                            Puusorvi MC-450VD                       
 
 
HUIPPU LAADUKAS NOVA MC450VD minisorvi.  Iso kärkikorkeus mahdollistaa jopa 300mm kappaleen sorvauksen. Kärkiväli on 450mm jota voi jatkaa lisäjohteilla 990 mm pitkäksi.

30-kiloinen sorvi on näppärän kokoinen ja helppo siirrellä. Tukeva valurauta runko, moottorin teho  370W (230 V). Sorvissa on kolme nopeusaluetta, jotka ovat portaattomasti säädettävissä 650-1430, 1240-2790 ja 1600-3800 rpm.

Mukana tulee: Vetokärki, tasokiinnityslevy 80mm ja laakeroitu keskiökärki (MK2)
Klikkaamalla kuvaa, näet sen suurennettuna
Mukana tulevat varusteet
395 € sis. ALV
 
Jatkojohteet
89 €
Katso lisäkuvat
HSS-teräksestä valmistettu 6 työkalun talttasetti. Tulee tyylikkäässä säilytyslaatikossa (mitat: 60 x 30 x 7 cm). Jos teet puusorvausta, tässä työkalusarja, joka on tehty kovaan käyttöön ja kestämään vuosien sorvausta.
                                                                                                                                                             Lisäkuvia ->
6 osainen talttasetti (HSS-terästä)
135,00 €
Sorvauspakka 4" / 100mm M33X3,5mm, vaihtoleuoilla

115,00€
Sorvauspakka 4" / 100mm M33X3,5mm

84,00€
Sorvauspakka 125mm (M33x3,5mmkierre)
159,00 ?