Etsi tuotteita

 
 


  06 - 4333888
  06 - 4331049
 
varasto@koneita.com

  Janne Lillvis
  050 - 4052031
 
janne.lillvis@koneita.com

  Sami Kulju
  050 - 3266063
 
sami.kulju@koneita.com

  Jukka Valkama
  040 - 7720759
  jukka.valkama@koneita.com

  Toimitusjohtaja:
  Tuomas Tukeva
  040 - 4555302
 
tuomas.tukeva@koneita.com

  Huolto (työstökoneet)
  huolto@koneita.com
  040 - 0476692


  Radiolaitemyynti:
 
  Jyrki Nieminen
  040 - 8273811
 
jyrki.nieminen@koneita.com

SlipIt sil-free sliding compound 473ml

 
Etusivu  >  Voiteluaineet ja liukasteet  >  SlipIt sil-free sliding compund 473ml

Ominaisuus

Yleisvoiteluaine/ liukaste

Silikoniton

Laaja lämpötila käyttöalue

Vähentää pölyn kerääntymistä

Aerosoliton, helposti käytettävä  ja levitettävä geeli

Mahdollistaa isomman kuormituksen

Erinomainen voitelukyky

Pitkäkestoinen suorituskyky

Dielektrinen

Ehkäisee ruostetta

Myrkytön

Lähes hajuton

FDA, USDA hyväksytty epäsuorassa
kontaktissa elintarviketeollisuudessa

Ei syttyvä

Paino


Etu

Kattava soveltuvuus useisiin käyttökohteisiin

Ei "kalansilmiä" maalattavissa sovelluksissa

Toimii kylminä ja kuumina päivinä

Pitää koneet ja työkalut puhtaana

Turvallinen työympäristö ilman ponnekaasuja


Vähentää kulumista, lisää koneiden käyttöikää.

Vähentää kitkaa ja lisää työtehoa.

Säästää rahaa, aikaa ja koneita

Soveltuu sähkökäyttöisiin koneisiin

Ruostesuojaus ja voitelu samalla käsittelyllä

Turvallinen käyttää

Ei hajuhaittoja

Soveltuu myös elintarviketeollisuuden koneisiin


Turvallinen käyttöympäristö

0,5 kg


Tekniset tiedot                           SlipIt sil-free sliding compound               
 
 
Silikoniton geelimäinen liukaste esimerkiksi vannesahan, oikohöylän tms pöytään. Amerikkalainen laatutuote.

    -Ei kalansilmiä
    -Myrkytön
    -Estää ruostetta ja korroosiota
    -Vähentää pölyyntymistä
    -Helposti levittyvä geeli

22 € sis. ALV
Klikkaamalla kuvaa, näet sen suurennettuna