Etsi tuotteita

 
 


  06 - 4333888
  06 - 4331049
 
varasto@koneita.com

  Janne Lillvis
  050 - 4052031
 
janne.lillvis@koneita.com

  Sami Kulju
  050 - 3266063
 
sami.kulju@koneita.com

  Jukka Valkama
  040 - 7720759
  jukka.valkama@koneita.com

  Toimitusjohtaja:
  Tuomas Tukeva
  040 - 4555302
 
tuomas.tukeva@koneita.com

  Huolto (työstökoneet)
  huolto@koneita.com
  040 - 0476692


  Radiolaitemyynti:
 
  Jyrki Nieminen
  040 - 8273811
 
jyrki.nieminen@koneita.com
Tilaa uutiskirje!
Tilaa katalogi tästä

Nova MB-104 F - 16'' Tasohöylä


Tarjoushinta 1890 € sis. ALV
 
 
Tekniset tiedot
Moottori
Höyläyslevey
Maksimi korkeus
Maksimi höyläys

Itse vetävä
Kutterin halkaisija
Terien määrä
Purunimu leveys

Pöydän mitat
Paino

Katso lisäkuvat
MB-104 F tasohöylä
2,2 kW / 380 V / 2850 rpm
406 mm / 16"
204 mm
3 mm

4,8 / 6,1  m/min
73 mm
3
100 mm

710 x 406 mm
300 kg

Kovaan käyttöön valmistettu tasohöylä. Erittäin tarkka höyläys. Kaksinopeuksinen vaihteisto. Tukeva rakenne. Värinätön käynti. Valurautainen pöytä. Edullinen suoraanvalmistajalta - ei välikäsiä. Soveltuu ihanteellisesti myös ammattilaisten lisäksi vaativaan harraste - ja pienverstas käyttöön.
Itse vetävä: 2 nopeutta:  4,8  / 6,1 m / min. Moottori: 2,2 kW  / 380 V /  2850 rpm, Pöytä: 710 x 406 mm 

Kokoluokkansa edullisin malli.

2 nopeuksinen vaihteisto vakiona!  Tarkkuussäätö käsipyörällä. Valurautainen pöytä.