Etsi tuotteita

 
 


  06 - 4333888
  06 - 4331049
 
varasto@koneita.com

  Janne Lillvis
  050 - 4052031
 
janne.lillvis@koneita.com

  Sami Kulju
  050 - 3266063
 
sami.kulju@koneita.com

  Jukka Valkama
  040 - 7720759
  jukka.valkama@koneita.com

  Toimitusjohtaja:
  Tuomas Tukeva
  040 - 4555302
 
tuomas.tukeva@koneita.com

  Huolto (työstökoneet)
  huolto@koneita.com
  040 - 0476692


  Radiolaitemyynti:
 
  Jyrki Nieminen
  040 - 8273811
 
jyrki.nieminen@koneita.com
Tilaa uutiskirje!
Tilaa katalogi tästä
 
Tehokas puruimuri kahdella 100 mm suuaukolla. Kaikissa malleissamme metalliset siivet. Nopea ja helppo pussin vaihto. Pyörillä varustettu joten liikutteluki on helppoa.
Tehokkaalla 1,5 kW / 230V tai 380V moottorilla. Erittäin luotettavia ja toimintavarmoja.

Tämä malli on ollut ylivoimaisesti eniten myyty imurimallimme jo vuosia. Kun haluat markkinoiden tehokkaimman ja laadukkaimman imurin, suosittelemme Nova FM-300
mallia. Jos tarvitset imuria erilaisille höyläkoneille (lastauville koneille)
FM-300-1,5 kW:n malli on oikea valinta.  Lastauvat koneet vaativat
1500 W:n tehon toimiakseen kunnolla.

Lisävarusteena saatavana  100 mm puruimuri letkua, joka valmistettu erityisesti imurikäyttöön.
Valmistettu parhaasta materiaalista.
Kestävää, kuitenkin helppoa käsitellä.

Nova FM-300  - Puruimuri

 
Etusivu  >   Puruimurit  >   Nova FM-300
359 € sis. ALV
Tekniset tiedot                              
Moottori          
Melutaso                               
Imuteho                                          
Imurin siipien halkaisija                    
Sisäänotto                                      
Pussin mitat                                   
Kiinnitysrenkaan koko                     
Korkeus                                         
Pohjan mitat                                   
Paino                                              

Lisävarusteet
Puruimuriletku 10m (100 mm)  
Puruimuriletku 5m (100 mm)  
Y-haaroitus                                     
Supistinliitosputki 100 - 50 mm         
Muovinen purupussi   
Mikrosuodatin                  
Letkuklemmari 100mm 
Nova FM-300 puruimuri
1,5 kW / 230 V / 380V / 2850 rpm
77 dB(A)
42.15 m3 / min
300 mm
2 x 100 mm
780 x 950 mm
500 mm
1900 mm
560 x 840 mm
46 kg


175 €
95 €
23 €
19 €
4,50 €
189 €
2,50 €
Klikkaamalla kuvaa, näet sen suurennettuna
Katso lisäkuvat
230V
380V