Etsi tuotteita

 
 


  06 - 4333888
  06 - 4331049
 
varasto@koneita.com

  Janne Lillvis
  050 - 4052031
 
janne.lillvis@koneita.com

  Sami Kulju
  050 - 3266063
 
sami.kulju@koneita.com

  Jukka Valkama
  040 - 7720759
  jukka.valkama@koneita.com

  Toimitusjohtaja:
  Tuomas Tukeva
  040 - 4555302
 
tuomas.tukeva@koneita.com

  Huolto (työstökoneet)
  huolto@koneita.com
  040 - 0476692


  Radiolaitemyynti:
 
  Jyrki Nieminen
  040 - 8273811
 
jyrki.nieminen@koneita.com
Tilaa uutiskirje!
Tilaa katalogi tästä
 
Tehokas puruimuri varustettuna mikrosuodattimella. Suodatin varmistaa että kaikki pölyt jäävät laitteen pussiin ja päästöt ovat mahdollisimman puhtaat. Tämä on ihaanteellinen laite henkilöille jotka kärsivät pölyallergiasta tai tarvitset todella hyvää suodatusta. Saatavana tehokkaalla 1,5 kW / 230 V tai 380 V moottorilla. Valmistettu samalla rungolla kuin huippusuosittu perusmalli Nova FM-300. Myös moottori ja siivet ovat samat, joten saat markkinoiden laadukkaimman imurin nyt  1 mikronin suodastuksella.

Lisävarusteena saatavana 100 mm puruimuri letkua 10 m:n paloissa.

Hintaluokkansa ylivoimainen ykkönen. Ihanteellinen kouluille   ja oppilaitoksille.

Nova FM-300 Micro  - Puruimuri

 
499 € sis. ALV
Tekniset tiedot                           
Moottori                                        
Melutaso                                       
Imuteho                                        
Imurin siipien halkaisija                 
Kiinnitysrenkaan koko                  
Sisäänotto                                    
Pussin mitat                                  
Korkeus                                       
Pohjan mitat                                 
Paino                                            

Lisävarusteet
Puruimuriletku 10m (100 mm)         
Puruimuriletku 5m (100 mm)           
Y-haaroitus                                  
Supistinliitosputki 100 - 50 mm      
Lisäsuodatin                                 
Lisäsuodatin iso (122 cm)              
Muovinen purupussi                      
Letkuklemmari 100mm   
               
Etusivu  >   Puruimurit  >   Nova FM-300 Micro
Mikrosuodattimella
Nova FM-300 Micro puruimuri
1,5 kW / 230 V / 380V / 2850 rpm
77 dB(A)
15.00 m3 / min
300 mm
500 mm
780 x 950 mm
2 x 100 mm
1900 mm
560 x 840 mm
57 kg


175 €
95 €
23 €
19 €
159 €
259 €
4,50 €
2,50 €