Etsi tuotteita

 
 


  06 - 4333888
  06 - 4331049
 
varasto@koneita.com

  Janne Lillvis
  050 - 4052031
 
janne.lillvis@koneita.com

  Sami Kulju
  050 - 3266063
 
sami.kulju@koneita.com

  Jukka Valkama
  040 - 7720759
  jukka.valkama@koneita.com

  Toimitusjohtaja:
  Tuomas Tukeva
  040 - 4555302
 
tuomas.tukeva@koneita.com

  Huolto (työstökoneet)
  huolto@koneita.com
  040 - 0476692


  Radiolaitemyynti:
 
  Jyrki Nieminen
  040 - 8273811
 
jyrki.nieminen@koneita.com

Nova HP-50S - Hydraulipuristin

 
Etusivu  >  Hydrauliset puristimet >  Nova HP-50S - Hydraulipuristin

Puristusteho
Männän liike
Männän nopeus
Männän nopeus ilma-avusteisena
Männän halkaisija
Työstötilan korkeus
Työstötilan leveys
Paino
Koko


50 t
260 mm
0,4mm/isku
16mm/10s
60 mm
900 mm
645 mm
300 kg
1100 x 660 x 1900 mm

Tekniset tiedot                            Hydraulinen puristin HP-50S                    
 
 
1 450 € sis. ALV
Katso lisäkuvat
Klikkaamalla kuvaa,
näet sen suurennettuna
Huippulaadukas puristin kovaan käyttöön. Pneumaattinen. Yhdistät kompressorin ilmaletkun ja käsipumppaus jää pois. Kätevä käyttää. Hyvin toteutettu pöydän säätö. Teho: 50 t Paineilmakäyttöinen. Rajun luokan puristin kovaan ammattikäyttöön. Erittäin vahva ja tukeva rakenne. Iso ja selkeä painemittari. Ihanteellinen puristin pneumaattisen toiminnon ansiosta kaikenlaisille korjaamoille, oppilaitosten käyttöön jne Metallimiehen välttämätön ja väsymätön työkaveri.