Etsi tuotteita

 
 


  06 - 4333888
  06 - 4331049
 
varasto@koneita.com

  Janne Lillvis
  050 - 4052031
 
janne.lillvis@koneita.com

  Sami Kulju
  050 - 3266063
 
sami.kulju@koneita.com

  Jukka Valkama
  040 - 7720759
  jukka.valkama@koneita.com

  Toimitusjohtaja:
  Tuomas Tukeva
  040 - 4555302
 
tuomas.tukeva@koneita.com

  Huolto (työstökoneet)
  huolto@koneita.com
  040 - 0476692


  Radiolaitemyynti:
 
  Jyrki Nieminen
  040 - 8273811
 
jyrki.nieminen@koneita.com
 

Nova PT-260 - Oiko-tasohöylä

1390 € sis. ALV
Tekniset tiedot
Moottori
Pyörimisnopeus
Kutteri kalkaisija

Terien määrä
Maks. höyläysleveys
Maks. Tasohöyläys korkeus
Maks. syvyys (oikohöylä)
Maks. syvyys (tasohöylä)
Syöttönopeus

Ohjaimen koko
Ohjaimen kallistus
Oikohöylän pöydän koko
Tasohöylän pöydän koko
Paino
Puruimurin pussi mukana

Varaterät
Poratalttapöytä
PT-260 oiko-tasohöylä
3 kW / 380 V
4000 rpm
75mm

3
260mm
190mm
3 mm
2 mm
5 m/min

1125 x 130 mm
90° - 45°
1100 x 265mm
600 x 258
162 kg


50€
445€
Etusivu  >   Oiko-tasohöylät  >   Nova PT-260 oiko-tasohöylä
Katso lisäkuvat
 
,
Nova PT-260 on korkealaatuinen oiko/tasohöylä pieniin tiloihin.
Värinätön ja vakaa kone. Vaikka  PT-260 on ns. pikkuhöylä, se on laadultaan ja höyläyskapasiteetiltaan ison koneen luokkaa.  260 mm:n höyläysleveys.
Tehokas 3 kW:n 380V moottori takaa, että teho ei lopu isommallakaan syötöllä.

Laadukas valettu pöytä. Värinätön käynti. Helppo ja nopea vaihto oikohöyläyksestä tasohöyläykseen.
Voidaan lisätä pitkän reiän porayksikkö. (Lisävaruste) Puruimulle vakiokokoinen 100 mm:n liitos, jota voidaan käyttää niin oiko- kuin tasohöyläyksessä. Laadukas ohjainvaste, joka kallistuu 45 astetta. Nopea ja helppo säätää haluamaasi kulmaan. Tukeva runko/jalusta.Oikea työkorkeus. Ammattilaatua kovaan käyttöön.
Klikkaamalla kuvaa, näet sen suurennettuna
Syöttötyökalu Nova TY-1

Syöttötyökalun avulla höylääminen  on helppoa ja turvallista.
Pohjassa pehmeä muovinen tartuntapinta.
9,50 €
Poratalttapöytä
on lisävaruste